HAYALİNDEKİ SINIFA KAVUŞTU

14 Şubat 2019
Ayvalık’ta, 15 Eylül Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Vito Tuncel, hayalini kurduğu doğa ile baş başa koşullarda ders görebileceği sınıfa; okul idaresinin izniyle, arkadaşları, öğrenci velileri, ünlü boya markası firmalar ve amatör bir ressamdan aldığı destekle kavuştu. Tuncel, 25 sınıf arkadaşıyla 5’er kişilik gruplar halinde 9 günde eğitim gördükleri 5-D sınıfını tıpkı hayalinde olduğu gibi doğa ile baş başa bir hale getirebilmeyi başardı.
15 Eylül Ortaokulu Müdürü Soner Suyolcu ile okul idaresi ve öğretmenlerin öncülüğünde hazırlanan proje kapsamında 25 öğrencinin hayalinin gerçekleştirilmesinin planlandığı öğrenildi.
Bu 25 öğrenciden biri olan Vito Tuncel de sınıf arkadaşlarına hayalini anlattı. Vito’nun eğitim gördükleri sınıfı rengarenk ve bambaşka bir hale getirmesine ait düşünü hayata geçirmek isteyen arkadaşları O’na destek vermeye karar verdi.
Hemen kolları sıvayan 5-D sınıfı öğrencileri 5’er kişilik gruplar halinde 9 gün süresince hummalı çalışmalarla sınıfın sıralarını ve duvarlarını boyamaya başladılar. Öğrencilere ressam Kayhan Yıldırım, bir çok ünlü boya markaları ve öğrenci velileri de gönüllü olarak destek verdi.
9 günlük hummalı çalışmanın ardından rengarenk bir hale gelen sınıfın açılışını ise Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan; Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Cumhuriyet Savcısı Cihan Toprak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, İlçe Emniyet Müdürü Turgut Coşkun, İlçe Jandarma Komutanı Özay Dörttepe, Ayvalık Sahil Güvenlik TCSG8 Bot Komutanı Yunus Özcan, Ayvalık Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Ciddi, okul idaresi, öğretmenler, veliler ve öğrencilerle birlikte yaptı.
 
KAYMAKAM GÖRGÜLÜARSLAN SONUÇTAN MEMNUN
Açılış kurdelesini Vito Tuncel ve sınıf arkadaşlarına kestiren Kaymakam Görgülüarslan, çocukların hayal gücüyle hazırladıkları sınıfın son derece keyifli bir hale getirilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Umarım bu çalışma, çocuklarımızın eğitimlerinin sağlıklı ve daha verimli bir halde gerçekleştirilmesine vesile olur. Eğer çocuklarımızın hayal ettikleri ve gerçeğe dönüştürdükleri bu sınıfta kendilerini daha huzurlu ve mutlu hissedip, bunun sonucunda derslerine daha fazla konsantre olabilmeleri sağlanabilecekse, tabiki bizler de çocuklarımız için arzuladığımız düzeye ulaşmış olacağız. Bana göre bu işin dikkat çeken bir başka yönü de; belki eğitime duyarlı olan veliler çocuklarımızın eğitim kalitesinin artması için bir gayret ve çaba sarf etmişler. Evlatlarımızda sınıfa ve okula ayniyetleriyle beraber, memlekete ve vatana olan sadakatlerinin gelişmesi noktasında güzel bir farkındalık yapmışlar. Bu projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.
 
ÖĞRENCİLERE GÖNÜLLÜ DESTEK VEREN RESSAM YILDIRIM DUYGULANDI
Projeye gönüllü destek veren ressam Kayhan Yıldırım da, böylesi anlamlı bir projenin içinde yer almaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Öğrencilere bu tür sosyal bir aktivite içerisinde yardımcı olabilmek benim için son derece mutluluk verici bir durum. Gençlerimizle, çocuklarımızla iç içe olmak çok güzel bir duygu.” dedi.
 
HAYALİNİN GERÇEKLEŞMESİNE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Hayalini kurduğu sınıfı arkadaşlarının destekleriyle gerçekleştiren Vito Tuncel ise; son derece mutlu olduğunu kaydederek, “Annem Sandy Tuncel ve görme engelli babam Namık Tuncel’in bu projenin hayata geçmesinde bana çok büyük destekleri oldu.  Bu hayalimin gerçekleşmesinde sınıf arkadaşlarım, ressam Kayahan ağabeyim, Ayvalık Sanayi Sitesi esnafları, bana yardım ettiler. Ben hepsine çok teşekkür ediyorum. Bu projede önce okul sıralarımızın ve duvarlarımızın rengarenk olmasına büyük katkı veren ülkemizin en önemli boya fabrikalarına da şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
 
 
 
 
 
 
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24