“GÖÇ” KONUSUNU RESİMLERLE ANLATTILAR

22 Ocak 2016

Edremit’te Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi’nden 40 öğrenci arasında yapılan “Göç” konulu resim yarışması Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka verdi.

Edremit’te Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi öğrencileri “Göç” konulu resim yarışmasında 5 saatlik çalışmalarını tuvale yansıttılar. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde sabah 10.00’da başlayan yarışma, 15.00’da öğrencilerin resimlerini tamamlamasıyla son buldu. Öğrenciler yarışmanın birinci, ikinci ve üçüncüsünü kendi aralarında yaptıkları oylama sistemiyle belirleyerek seçti. 

Edremit Belediyesi ve Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi işbirliği ile “Nesillerden Resimlere” atölye çalışmasında yer alan 40 öğrenci, canlı performans sergileyerek sanatsal alanda birbirleriyle yarıştı. Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Serpil Ocaklı eğitiminde gerçekleşen sergiye öğrencilerin ilgisi büyük oldu.

Sergiye katılarak, yarışma sonrası katılan öğrencileri tebrik eden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Edremit artık sanatla, sporla ve kültür faaliyetleriyle anılmaya başladı. Bu öğrencilerimiz şimdi olduğu gibi ileride de Edremit’i sanatta en güzel şekilde temsil ederek, daha başarılı olacaklarına inanıyorum. Edremit Belediyesi olarak sanatın ve sanata gönül veren başta öğrencilerimiz olmak üzere herkesin destekçisi olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

Konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Birinciye Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ikinciye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, üçüncüye ise Ressam Cemil Aktaş ödüllerini takdim etti. Başkan Saka, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek derslerinde ve bundan sonraki öğrenim yaşamlarında başarılar diledi. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliğe, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, öğrenciler, veliler katıldı. Sivil toplum örgütü temsilcileri de sergiye katılarak öğrencilere destek verdi.

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24