AYVALIKLI DENİZ LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN TUBİTAK FUARI

14 May 2019
Ayvalık’ta; geleceğin denizcilerini yetiştiren Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı’na ilgi yoğun oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülke genelinde  bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında, Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bilim fuarı açıldı. 
Okul Müdürü Hüseyin Aday’ın yanı sıra okul öğretmen ve öğrencilerinin konukseverliğinde gerçekleşen fuar da; Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, ilçedeki diğer okulların müdür ve yöneticileri hazır bulundu.
Kimya öğretmeni Hasan Fırat’ın yürütücülüğünde 24 projenin sergilendiği fuarda; 100 öğrencinin bilimsel araştırma ve tasarım projelerini sunuldu. 
Fuar hazırlama süresince kazanılan eğitimler hakkında muhabirimizin sorularını yanıtlayan Proje Yürütücüsü Hasan Fırat,  “Öğrencilerimizin yoğun çabasıyla eğitim-öğretim dönemine entegre olarak gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında,  ilgilendikleri bilimsel konular hakkında daha fazla bilgi edinebilme imkanı buldular. Bilimsel konularla ilgilenirken bilimsel düşünceyi öğrendiler ve problem çözme kabiliyetlerini geliştirdiler. Farklı öğrenme stilleri ile yaparak yaşayarak öğrenme ortamlarında bulundular. Bunun gibi birçok konuda proje hazırlamak sunmak ve hazırlanmış projeleri izlemek hem öğretmen hem de öğrenciler için çok önemlidir. Bilim Fuarlarındaki kazanımların eğitim-öğretimin standardı haline gelmesi gerekmektedir. Bilimsel yaklaşımları anlayabilmek ve yeni bakış açıları kazanmak için büyük çaba harcayan öğrencilerimizi kutluyorum Ayrıca fuarımıza katılan ve öğrencilerimizin özgüvenlerini destekleyen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.  
 
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24