ENSAR AYTEKİN’DEN “MEZUNİYET TÖRENİ AHLAKSIZLIKTIR” AÇIKLAMASINA TEPKİ: ÇOCUKLARIMIZDAN O PİS ELLERİNİZİ ÇEKİN!
Özel

30 May 2019
CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, Balıkesir Sivil Toplum Platformu’nun mezuniyet törenlerine dair yaptığın skandal açıklamaya tepki gösterdi. Aytekin yaptığı açıklamada “çocuklarımızın en mutlu günlerine dahi göz diktiler. Gençlerimizden, çocuklarımızdan elinizi çekin!” dedi. 
Balıkesir Sivil Toplum Platformu tarafından Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yılmaz’a gerçekleştirilen ziyarette bir skandala imza atıldı. Platform tarafından yapılan açıklamada mezuniyet törenlerinin İslam’a aykırı olduğu ifade edilmiş ve mezuniyet törenleri ahlaksızlığın tavan yaptığı sözde kutlamalar şeklinde belirtilmişti. Platform tarafından yapılan açıklamada kutlamalara izin veren idareci ve öğretmenler ise adeta tehdit edilmişti. “Eğer bizler Asım’ın Nesli istiyorsak bizi bozmaya çalışan ve bizi biz yapan değerlerimizden uzaklaştırmaya çalışanlara karşı hep beraber kalbinde vatan, millet, ümmet sevgisi olan herkesle birlikte dur dememiz ve engel olmamız gerekir.” Diyen platform üyelerinin açıklaması ise kamuoyunda tepkilere neden oldu. 
Konuya ilişkin açıklama yaparak tepki gösteren Aytekin ise açıklamasında şunları belirtti:
“Balıkesir’e, aydınlık bir Türkiye’ye yakışmayan kimi kişiler bu kez mezuniyet törenlerini bahane ederek ortaya çıktılar. Her ne hikmetse yurtlarda tecavüze, istismara uğrayan; katledilen çocuklar konusunda tek bir kelime edemeyen bu kişiler, mezuniyet törenlerinde ahlaksızlık yapılıyor diyerek adeta gençliğe öfke kusuyor. Çocuklarımızın en mutlu günlerinden ne istiyorsunuz? İyiye, güzele dair her şeye bu denli karşı olmanız neden?” 
 
BALIKESİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DERHAL GÖREVDEN ALINMALIDIR!
Bu gibi insanlara cesaret veren herkes en az onlar kadar suçludur. Bu şahısları makamında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdür Yakup Yılmaz derhâl görevden alınmalıdır. Platformun birleşenlerine bir göz atıldığında esas niyet anlaşılıyor. Kim bu birleşenler bir bakalım: Anadolu Gençlik Derneği, MGV, Alperen Ocakları, Cansuyu Derneği, Cihannüma Derneği, Eğitime Destek Platformu, EHAD, Ensar Vakfı, Hasan Baba Vakfı, İHH, İlim Yayma Cemiyeti, Karesi Vakfı, Katre-Der, Hayrat Vakfı, Kızılay, Memursen, MÜSİAD, Öder, Önder, Sancak Derneği, Semerkand Vakfı, Tügva, Ulu Çınar Derneği ve Vitamin Gençlik Derneği. 
Bir eğitimci nasıl yurtlarınca çocukların tecavüze uğradığı Ensar Vakfı temsilcisini makamında kabul edebilir? Bir eğitimci nasıl eğitimcileri tehdit eden zihniyeti o makamda ağırlayabilir? Bu aymazlığı kabul etmiyoruz!
Buradan bir kez daha duyuruyoruz: Balıkesir’de yapılan tek bir mezuniyet töreni iptal edilirse sorumlusu bu şahısları makamında ağırlayan ve onlara bu cesareti veren zihniyetin ta kendisidir. Konunun takipçisi olacağız. Çocuklarımızın üzerinden o kirli ellerinizi çekmeyi de size öğreteceğiz!”
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24