BURHANİYE BELEDİYESİ GÜNDÜZ BAKIMEVİ TEMEL ATILDI
Özel

24 Şubat 2020
Burhaniye'de belediye tarafından yaptırılacak gündüz çocuk bakım evinin temeli düzenlenen görkemli törenle atıldı. 
 Belediye mülkiyetindeki arsaya bağışçı Nur Çakıroğlu Albak’la ile yapılan protokol çerçevesinde başlandığını belirten Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, "ilçemize modern ve yeni yatırım hizmetini gerçekleştirebilmenin gururunu yaşadıklarını bildirdi.  
  Törende konuşan  Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Bu projemizle asıl hedefimiz kadınlarımızın toplumda söz ve iş sahibi olmasını sağlamak. Annelerimizin çalışarak aile birliğine katkı sunmasını sağlamak. Hizmete geçireceğimiz gündüz bakımeviyle tek maaşlı, özellikle asgari ücretli ailelerimize destek olmak. Kadınlarımız, annelerimiz gözleri arkada kalmadan, çocuklarını güvenle bakımevlerimize bırakarak, çalışıp toplumda ki asıl yerlerini alacaklardır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, eğitimin temelini bu merkezimizde kazanacaklar. Bu yuvamızda yetişen çocuklarımız, hem güvenli bir ortamda eğitim alacak, hem de yaşıtlarıyla eğlenme ve sosyalleşme imkanı bulacaklar. Biz göreve gelmeden önce vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirmenin sevincini yaşıyoruz. Yerel yönetim olarak böyle bir eğitim kurumunu Burhaniye’ye kazandırmanın haklı gururu içerisindeyiz. Burhaniye’mize yıl sonuna kadar 4 adet çocuk gündüz bakımevi kazandıracağız. Bunun için de çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz” diye konuştu. 
  “SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ HAYATA GEÇİRDİK” 
  Deveciler, sosyal Belediyecilik anlayışıyla Burhaniye de 400 öğrencinin eğitim aldığı BURSEM Sosyal Etkinlik Merkezini kazandırdıklarını ve bu merkezde öğrencilerin derslere takviyeler alarak sınavlara hazırlandığını belirtti. Bunun haricinde yer belirleme sürecinde olan Kadın Danışma Merkezini de yakın zamanda Burhaniye’ye kazandıracaklarını belirtti.  
   Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ise yaptığı konuşmada eğitimin önemine değinerek, hizmetin ne şekilde nereden geldiğinin fark etmediğini belirtti. Burhaniye’nin böyle bir eğitim kurumuna ihtiyacı olduğunu da vurgulayan Öner, bu eksiliği tamamlayan Bağışçı Nur Çakıroğlu Albak ve Burhaniye Belediye Başkanına teşekkür etti. 
  Burhaniye Belediyesi Çocuk Bakımevinin bağışçısı Nur Çakıroğlu Albak ise yaptığı konuşmada projeyi babasına atfederek, eğitimin temelinin bu bakımevlerinde şekillendiğini anlatırken, bu tür oluşumların her zaman destekçisi olacaklarını ifade etti. Albak bu bakımevinde yetişen çocukların hayırlı bir evlat olmasını temenni etti. Yapılan konuşmalardan sonra Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Bağışçı Nur Çakıroğulu Albak ve eşi Özcan Albak’ın bastıkları butonla ilk harcı atılan bakımevinin yapımına başlandı. Düzenlenen törene, Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, eski dönem Belediye Başkanları Necdet Uysal, Fikret Akova, Burhaniye protokol müdürlerinin yanı sıra CHP Burhaniye ilçe Başkanı Aylin Yıldırım ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
  3-5 YAŞ ARASI 100 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRECEK 
  Burhaniye Bahçelievler Mahallesi’nde, 1550 m2 alan üzerine kurulacak olan gündüz çocuk bakımevi 5 derslikli sınıftan oluşacak. Ortalama 100 öğrenci kapasitesine sahip olacak olan bakımevi 3 ve 5 yaş arası çocuklara eğitim verecek. 
  MODERN VE TEKNOLOJİK 
  İçerisinde idari birimler, yemekhane, oyun odaları, güvenlik bulunacak bakımevi modern ve teknolojik donanımlara da sahip olacak. Yerden ısıtma sistemiyle donatılacak bakımevinin geniş bahçe ve bahçe içerisinde de çocuk oyun grupları olacak. 
  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak hizmet verecek olan gündüz bakımevi, özellikle tek maaşlı ailelere destek olacak. 
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Sakarya Mah. Atatürk Cad. Özaral Pasaji No:179/14 Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Serdar Göktekin
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Gülçin Akyel
Sayfa Editörü :  Yahya Altıntaş
Muhabir :  Birol Aslan
Muhabir :  Gökhan Kula
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24