EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN ÜÇ YENİ KREŞ

07 Haziran 2021

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın sosyal belediyecilik alanında ki en önemli projelerinden olan çocuk kreşleri için ilk kazma vuruldu. Üç mahallede yeni yapılacak olan üç yeni çocuk kreşinin temeli CHP Genel Başkan Yarımcıları Seyit Torun, Oğuz Kaan Salıcı, Ahmet Akın, Milletvekilleri ve belediye başkanlarının katılımı atıldı.

 

 

Edremit Belediyesi tarafından Altınoluk Mahallesi’nde 625 metrekare 120 çocuk, Tuzcumurat Mahallesi’nde 440 metre kare alanda 100 çocuk, Soğanyemez Mahallesi’nde 390 metre kare alanda 100 çocuğun eğitim görebileceği kreş ile 360 metrekare alanda 150 kişi kapasiteli nikah salonun temeli atıldı.

 

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın seçim öncesinde ki en önemli vaatleri arasında yer alan çocuk üç yeni çocuk kreşinin temel atma törenine CHP Genel Başkan Yarımcıları Seyit Torun, Oğuz Kaan Salıcı, Ahmet Akın, Balıkesir Milletvekilleri Ensar Aytekin, Fikret Şahin, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan, Balıkesir’de ki CHP’li Belediye Başkanları, muhtarlar, partililerin katılımı ile atıldı.

 

Temel Atma töreninde bir konuşma yapan Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Bu temel atmayı anlamlı bir günde yapıyoruz. Bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü. Kimileri için çevre; kendi akraba, yandaş ve çocuklarıdır. Bizim için çevre, Saldadır, İkizdere’dir, Munzurdur direndiğimiz Kazdağları’dır.   Bizim çevreciliğimiz, saraylar için ağaç kesenlerin değil, çınar ağacı kesilmesin diye köşkü yerinden kaydıran Atatürk’ün çevreciliğidir. Ve bugün ve daima, atalarımızdan miras değil, çocuklarımızdan ödünç aldığımız çevremiz için çalışmaya devam edeceğiz. Çocuklarımız için çalışmaya devam edeceğiz.

Partimizin ilk genel başkanı da, şu anki genel başkanımızda çocuklara işaret etmiştir. İlk genel başkanımız ulu Önderimiz Atatürk; çocuklar için okullar açmış, kreşler açmış, balolar düzenlemiş hatta öksüz çocuklar için Emlak ve Eytam Bankası kurmuştur. Yoksul çocukları himaye için somut adımlar atmış, dünyada ilk kez onlara bayram armağan etmiştir. "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz." demiştir.

Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’da çocukları önemsemiştir. Çocuklar yatağa aç girmesin istemiştir. Biz belediye başkanlarına, kreş yapılması talimatını vermiştir. Anneler çocuklarını güven içinde kreşlere bıraksın, yoksul beldelerden başlayarak kreşe önem verilsin istemiştir. Kreş olmamasını da bir siyaset sorunu kabul etmiştir. Her işyerine her mahalleye ücretsiz kreşler açılmasının üzerinde ısrarla durmuştur. Biz bugün, kurucu genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun da isteğiyle bu ihtiyacı karşılamaktan onur ve mutluluk duyuyoruz.

Memleketimizin ışığı çocuklarımız için bugün temelini attığımız, Altınoluk, Edremit Tuzcu Murat Mahallesi ve Edremit Soğanyemez Mahallesi çocuk kreşleri 160 bin Edremitliye hayırlı olsun.

Bu yatırımlar, 600’ün üzerinde Edremitli çocuğumuza hayırlı olsun. Çocuklarımız zeytinyağı gibi sağlıklı olsun.  Başarıları Kaz Dağları gibi yüce olsun.  Gelecekleri Edremit gibi güzel olsun. Yolları, Edremit’e gelen Atatürk’ün yolu olsun” dedi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun yaptığı konuşmada “Geleceğimizi çocuklar kurar anlayışı ile kreş projelerini çok önemsiyoruz. Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’da belediye başkanlarımıza kreş projeleri konusunda talimatları var. Bugün bu doğrultuda Edremit’te üç yeni kreşin temelini atıyoruz. Belediye Başkanımızı kutluyorum” dedi.

 

CHP’li Belediyelerin özellikle pandemi döneminde kısıtlı imkanlara ve iktidarın engellemelerine rağmen çok önemli işler yaptığını belirten Torun “CHP’li belediyelerimiz gerçekten efsane bir performans sergiliyor. Ülkeyi yönetenlerin maske dağıtmayı beceremediği dönemlerde başarılı hizmetler ortaya koydular. Hepsi ile gurur duyuyoruz. Başarılı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Edremit Belediyesi tarafından yapılan kreşlerin hayırlı olmasını diledi, “CHP’li belediyeler olarak kadınlarımız iş hayatında, sosyal hayatta daha fazla yer alsın diye kreşler yapıyoruz. Çocuklarını güvenle emanet edip hayatın her alanında aktif olsunlar diye kreşler yapıyoruz. Kadınları eve kapatan anlayış gitsin diye kreşler yapıyoruz. Edremit Belediyemiz kapanma sürecini fırsata çevirmiş bugün birlikte üç yeni kreşin temelini atıyoruz. Belediye Başkanımız Selman Hasan Arslan’ı ve emeği geçenleri kutluyorum hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı’da birer konuşma yaparak çocuk kreşlerinin hayırlı olmasını diledi.

 

Törenle temeli atılan üç yeni çocuk kreşinin Kasım ayına kadar bitirilerek eğitim ve öğretime açılacağı ifade edildi.

 

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Sakarya Mah. Atatürk Cad. Özaral Pasaji No:179/14 Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Serdar Göktekin
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Gülçin Akyel
Sayfa Editörü :  Yahya Altıntaş
Muhabir :  Birol Aslan
Muhabir :  Gökhan Kula
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24