BALIKESİR’DE ESNAFA ÜCRETSİZ SU MÜJDESİ

03 Haziran 2021

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisi, pandemi döneminde kapatma ve kısıtlamalardan etkilenen esnafın 5 aylık su bedellerini tüm partilerin oy birliği ile ödeme kararı aldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, pandeminin esnafta bıraktığı ekonomik yaraları sarabilmek adına önemli bir karar aldı. Mecliste grubu bulunan partilerin birlikte verdikleri ortak önergeyle; Balıkesir’de pandemi döneminde faaliyet gösteremeyen esnafın aylık su faturalarına yansıyan 1. kademe tüketmiş oldukları içme ve kullanma su bedellerinin 5 ay süreyle ödenmesi tüm partilerce oy birliği ile kararlaştırıldı.

Genelge gereği kapanan ve kısıtlanan lokanta modelleri, aperatif yemek tüketilen yerler, paket olarak yemek satan işletmeler, kafeteryalar, kahvehaneler, aile çay bahçeleri, çay ocakları, internet kafe ve tarzı oyun salonları, pastaneler, berber salonları, oto yıkamacılar, halı sahalar, ve benzeri iş yerlerinin, Haziran 2021 ile Ekim 2021 dahil olmak üzere 5 ay süre ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Sosyal Yardımlaşma bütçesinden karşılanması kararı oy birliği ile alındı.

Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın yanı sıra, CHP Grup Başkanvekili Ali Kemal Deveciler,  Ak Parti Grup Başkanvekili İsmail Cankul, İYİ Parti Grup Başkanvekili Metin Özpınar, MHP Grubu adına Mustafa Levent Gurup ve DP Grubu adına Merih Arslan’ın imzalarının bulunduğu önerge mecliste oy birliği ile kabul edildi.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Pandemi döneminde Burhaniye’de Türkiye’de bir ilki başararak esnafımıza 800 esnafımıza, bin TL Nakit yardımda bulunmuştuk. Şimdi de Balıkesir Büyükşehir Belediyemizde tüm parti grupları olarak su faturalarını 5 aylık ödeme kararına imzamızı attık. Esnafımıza can suyu olabilecek kararla, bir nebze de olsa yaraları saracağız” dedi.

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Sakarya Mah. Atatürk Cad. Özaral Pasaji No:179/14 Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Serdar Göktekin
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Gülçin Akyel
Sayfa Editörü :  Yahya Altıntaş
Muhabir :  Birol Aslan
Muhabir :  Gökhan Kula
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24