EDREMİT BELEDİYESİ CAN DOSTLARIN YANINDA

25 Ekim 2019
Edremit Belediyesi, Beylikdüzü Belediyesi iş birliğiyle sokak hayvanlarının kısırlaştırılması çalışmalarına hız kazandırıyor. Yapılacak olan ortak çalışmayla Edremit Belediyesi Çıkrıkçı Barınağı’nda üç günde 100 sokak hayvanı kısırlaştırılacak.   
  Edremit Belediyesi, sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Edremit Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü personeli, Türkiye’ye örnek veterinerlik hizmetleriyle tanınan Beylikdüzü Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürü Ertuğrul Tunçer ve ekibiyle 3 gün sürecek kısırlaştırma çalışması yapacak. Bunun yanı sıra Edremit Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü personeline başarıyla yürüttüğü; kısırlaştırma, barınak işletmeciliği gibi konularda seminerler düzenleyecek. Kısırlaştırma çalışmaları halka açık olarak yapılacak. 
  Kısırlaştırma çalışmaları, Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Komisyonu Başkanı Nezahat Salon’un öncülüğünde; Başkan Vekili Hüseyin Sargın Güven, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın eşi Oya Arslan, Meclis Üyeleri Ayhan Halil, Metin Aktaş ve hayvan severlerin de katıldığı bilgilendirme toplantısıyla başladı. Beylikdüzü Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürü Ertuğrul Tunçer, Beylikdüzü Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek konumdaki veterinerlik çalışmalarından bahsetti. Beylikdüzü’nde Ekrem İmamoğlu döneminde sistemi nasıl kurduklarını anlattı.  Tunçer,  sokak hayvanlarının şartlarını iyileştirmede başarılı olmuş projelerinden ayrıntılı olarak bahsederek Edremit Belediyesi’ne veterinerlik çalışmalarında destek olacaklarını açıkladı. Tunçer, “ Bizim amacımız sadece 3 gün boyunca 100 hayvanı kısırlaştırmak değil, Edremit Belediyesi’nde yeni kurulacak bir sisteme katkı sunarak başarılı bir sistemin burada oturmasını sağlamak” dedi.  Edremit Belediyesi Hayvanları Koruma ve Rehabilitaston Komisyonu Başkanı Nezahat Salon da aldıkları destekten memnuniyet duyduklarını, yapılacak bu çalışmanın ileriye dönük birçok faydası olacağını ifade etti. Salon, “ 6 ayda iyileştirme çalışmaları için ekip olarak  çok çaba sarf ettik.  Sokaktaki canlarımızın yaşam şartlarını iyileştirmek adına sıfırdan bir sistem kurma çabasındayız. Bu daha başlangıç önümüzde çok yol var fakat iyi bir başlangıca imza attığımızı düşünüyorum. Bu süreçte başta Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan olmak üzere tüm katkı sunanlara teşekkür ederim” dedi. Sokakta yaşayan canlar için gelir gelmez yeni projeler üreten Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, sokaktaki canlar için büyük bir titizlikle çalışmalarını sürdüren herkese teşekkür etti. 
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24