GÖNÜL YOLU KÖPRÜSÜ’NDE DUVARLAR YIKILIYOR

18 Aralık 2019
Köprüyü kullanan araç sürücülerinin “Geçerken deniz manzarasını göremiyoruz” şeklindeki şikâyetlerine BŞB Başkanı Yücel Yılmaz kayıtsız kalmadı.
 
Ayvalık’ta; açık deniz ile Ayvalık körfezi arasındaki sirkülasyonu sağlayarak, deniz dibi canlılarının yeniden hayat bulmasının yanı sıra Ayvalık merkez ile Lale ve Cunda Adalarını birbirine bağlamak amacıyla inşa edilen Gönül Yolu Köprüsü’nde halkın istediği oldu.
 “Cunda Köprüsü” olarak da isimlendirilen köprünün yapımına 04 Haziran 2016 tarihinde dönemin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un öncülüğünde düzenlenen temel atma töreniyle başlanılmış ve araç trafiğine de 15 Nisan 2017 tarihinde açılmıştı.
Ancak; halka sorularak yapılan anket neticesinde “Taş Eksen” modeli ile hayat bulan köprüyü kullanan sürücülerin yanı sıra ilçeyi ziyaret eden turistler ve vatandaşlar, köprüden geçerken denizi ve Ayvalık’ın doyumsuz manzarasını görememekten şikâyet etmeye başladı.
Gerek sosyal paylaşım sitelerinde, gerekse de güncel hayatta sıkça konuşulan Gönül Yolu Köprüsü’nün bu sorununa Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz son noktayı koydu.
AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp’in Başkan Yılmaz’a konuyu anlatıp, bu sorunun çözümlenmesine yönelik gerçekleştirdiği temasların ardından harekete geçen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, köprünün yan duvarlarının yıkılarak, yerine şeffaf ses duvarlarının inşa edilmesi için düğmeye bastı.
Kısa bir süre önce ihale edilen projeyi Ayvalıklı bir yüklenici bir firma kazandı. 
Hemen çalışmalara başlayan firma köprünün duvarlarını kesmeye başladı.
Yıkılan duvarların yerine konulacak şeffaf malzemeler sayesinde köprüden geçen herkese doyumsuz bir manzara sunacağı ve köprünün neresinden bakılırsa bakılsın, denizin görülebilmesinin planlandığı öğrenildi.
Gönül Yolu Köprüsü’nün duvarlarının şeffaflaştırılmasına ilişkin muhabirimize açıklamalarda bulunan AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın Ayvalık halkının sesine kulak verdiğini kaydetti.
 
AYVALIK HALKI ADINA YÜCEL YILMAZ’A TEŞEKKÜR ETTİ
Ayvalık’a ayrı bir önem veren BŞB Başkanı Yılmaz’a köprüdeki sorunu ifade ettiklerinde konuyu hemen notları arasına alarak, gereken fizibilite çalışmalarını gerçekleştirilmesi için talimat verdiğini anlatan Hakan Kayaalp, “Sağolsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz, kısa sürede projelendirdiği köprünün inşaatını ihaleye çıkarttı. İhalenin ardından da yüklenici firma hemen kolları sıvayarak, halkımızın en çok şikâyet ettiği bu sorunu ortadan kaldırabilmek için çalışmalara başladılar. Ben Ayvalık halkı adına bu duyarlılığı nedeniyle Yücel Başkan’ımıza sonsuz şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.
AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, köprünün üzerindeki şeffaflaştırma işleminin de çok kısa bir süre içerisinde tamamlanacağının müjdesini vermeyi ihmal etmedi.
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24