AYVALIK’TA 66 GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ SERTİFİKALARINA KAVUŞTU

29 Eylül 2020

Ayvalık’ta,  Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın Gönüllü İtfaiyecilik Eğitim Seminerlerinde başarılı olan 66 kişiye sertifikaları verildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesindeki Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği binasında İtfaiye Daire Başkanı ve Türkiye İtfaiyeciler Birliği Derneği (TİBDER) Genel Başkanı Halil Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşen sertifika dağıtımı töreninde; Ayvalık İlçe Emniyet Müdürü Turgut Coşkun, AK Parti Ayvalık İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Güren, AK Parti İlçe yöneticisi Betül Akın, gönüllü itfaiyeciler ve yakınları hazır bulundu.

Ayvalık İtfaiye Grup Amiri Ahmet Yalvaç ve ekibinin ev sahipliğinde gerçekleşen ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilen sertifika dağıtım töreni öncesinde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Halil Yılmaz, “İçinde bulunduğumuz İtfaiye Haftası münasebetiyle bu programı düzenledik. Gönlümüz bu programı daha önce yapabilmeyi arzuluyordu. Ancak malumunuz pandemi şartları ve kontrollü hayata geçiş, normalleşme sürecine destek anlamında da bu törenin İtfaiye Haftası’nda yapılmasını uygun gördük.” dedi.

Balıkesir genelinde 10 -11 bin civarında meydana gelen acil durum nokta görevlerinin son 6 ayda 102 bine ulaştığını vurgulayan Halil Yılmaz, “Bu inanılmaz bir performanstır. Bizim amacımız, Balıkesir genelinde olası yangın ve afetleri daha iyi kontrol edebilmektir. Bu yüzden de var gücümüzle çalışıyor ve yeni yeni alternatifleri de bünyemize katıyoruz. Bu noktada Köpekli Yıldız Arama Kurtarma ekibini kurduk. Dünya’nın en iyi arama-kurtarma köpeklerini bünyemize kattık. Bunun yanı sıra Balıkesir Üniversitemizle birlikte başladığımız okul projesiyle de yeni bir çığır açmayı hedefliyoruz.  Bizim amaçlarımızdan biride bugün burada sertifikalarını alan 66 kursiyerlerimizle birlikte Balıkesir genelindeki 552 gönüllü itfaiyecimizle bu çalışmayı daha da ileri seviyelere taşıyabilmektir. Bu arkadaşlarımızla büyük olay ve afetlerde omuz omuza çalışmak ve daha güvenli bir Balıkesir’i inşa edebilmektir. Dünya normlarında bir itfaiye ekibinin yangına varış süresi 5 dakika 29 saniyedir.  Türkiye de ise bu ortalama 7 dakikadır. Hedefimiz bu yangına varış süresini dünya standartlarına çekmek ve o zaman personelimizle, gönüllülerimizle, donanımlarımızla bu standartları yakalamış bir itfaiye teşkilatı olabilmeyi başarabilmektir. İşte o zaman ‘Daha güvenli bir Ayvalık, daha güvenli bir Balıkesir’ diyebileceğiz “ifadelerini kullandı.

Toplantıda söz alan Ayvalık İlçe Emniyet Müdürü Turgut Coşkun da; vatandaşların can ve mal emniyetinin sağlanması noktasında yeri geldiğinde itfaiye teşkilatının haftasını tebrik etti.

Tören, gönüllü itfaiyecilere sertifikalarının dağıtılmasıyla sona erdi.

 

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24