YAZAR RECAİ ŞEYHOĞLU'NUN İKİZLERİ ÇIKTI

22 Kasım 2018
Ayvalık’ta, Yeni yıla girerken başkentteki Favori Yayınları’ndan çıkan ' Renkler Ülkesi İran' adlı kitabından sonra yine aynı yayınevi tarafından iki kitabı daha basılan Yazar Recai Şeyhoğlu mutluluktan adeta uçuyor. 
 
SOFYA- ÜSKÜP GÜNLÜĞÜ: GEZİ NOTLARI KİTABI
Bundan bir buçuk yıl önce Balkan ülkelerine yönelik bir tura çıkan Şeyhoğlu, Balkan ülkelerindeki izlenimleri arasından sadece Bulgaristan ve Makedonya’nın başkentlerini bu kitabında anlatırken, Arnavutluk ve Yunanistan güncelerini ise bir başka kitabında okuyucularıyla paylaşacak.
Gezdiği her ülkenin başkentlerindeki milli kütüphanelere kitaplarını armağan eden Şeyhoğlu, kurduğu dostlukları, ziyaret ettiği mekânları,  tarihiyle coğrafyasıyla dillendirmiş okuyucularını da adeta o coğrafyaların bir bileni yapmış.
Unutamadığı çok anılar biriktiren Yazar Şeyhoğlu, özellikle Sofyalı kadınların  küçücük köpekleriyle dolaşmaları ve her Sofyalı'nın trafik işaret ve levhalarına uymadaki tartışılmaz kural severliklerine ise hayran kalmış. Şeyhoğlu’nun izlenimlerinde bir başka dikkat çeken şey de; bu ülkede kırmızı etin son derece ucuz olduğu…
KURBAĞA SEVGİSİ  
Sokağın, komşuların, berberin, manavın,  ninelerin, gelinlerin kendi aralarındaki muhabbetlerine kulak veren Şeyhoğlu, bu kez ' anlatı' türünde bir kitapla, kısacık öykücüklerle sesleniyor okurlarına... 
Gelin kaynana anlaşmazlığı, hayırsız evlatlar, büyüklere yapılan vefasızlıklar, karı koca geçimsizlikleri, anne sevgisi, hayvan sevgisi, sevgisizlikler... Yazar, bir bakıma günlük yaşama, iç dünyalara ayna tutmuş adeta.
Mehmet Atilla'nın onayını almadan dosyalarını yayınevlerine yollamayan Şeyhoğlu'nun Kurbağa Sevgisi dosyasına özellikle yayınevi sahibi Turgut Türksoy büyük ilgi göstermesinden de son derece memnun.
Yayın dünyasında, bir rekora imza atması beklenilen Şeyhoğlu'nun aralık ayında da iki kitabı çıkacak.
Öte yandan İstanbul’da Heyamola Yayınları  tarafından da  yeni bir kitabı basılmak üzere olan Yazar Recai Şeyhoğlu’nun 2018 yılını toplam 6 kitap ile kapatmayı hedeflediği öğrenildi.
‘İkizler’ adını verdiği her iki kitabının da  Karşıyaka Pan, Konak Yavuz ile Konak Duvar Kitabevlerinde raflarda yerini aldığını kaydeden Yazar Şeyhoğlu, arzu eden okuyucuların ise bu kitapları Karşıyaka İlçe Halk Kütüphanesi'nde de  bulabileceklerini belirtti.
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24