BAŞKAN GENÇER VE İSMAİL OK, ALTINOVA’DA DEVE GÜREŞLERİNE KATILDI

06 Mart 2019
Ayvalık Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Ayvalık Belediye Başkan adayı Rahmi Gençer, Millet İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok ile birlikte Altınova’da düzenlenen deve güreşlerine katıldı.
Altınova Spor Kompleksi yakınındaki toprak sahada gerçekleştirilen deve güreşlerine katılmak için Ayvalık’a gelen Millet İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok, Ayvalık Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Ayvalık Belediye Başkan adayı Rahmi Gençer ve yüzlerce araç konvoyu eşliğinde Altınova’ya geçti.
Pazar günü Altınova Deveciler Derneği tarafından düzenlenen güreşlere gelen Başkan Gençer ve İsmail Ok, yoğun ilgiyle karşılandı. Ok ve Gençer’e Altınova ziyaretlerinde İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna, İYİ parti İlçe Başkanı serdar Albayrak, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, partilerin yönetim kurulu üyeleri ve partililer eşlik etti.
“BİZ, BATIDA YAŞAYANLAR DEVE GÜREŞLERİNE MERAKLIYIZ”
25’si düzenlenen Deve güreşlerinin önemli bir gelenek olduğunu ifade eden Başkan Gençer, “ Çok önemli bir misafirimiz var. Kendisi Balıkesir’in eski belediye başkanı, milletvekili ve 31 Mart’tan sonra da Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin başkanı İsmail Ok burada. Hoş geldi, şeref verdi.  Ege’nin, Anadolu’nun batısının bir geleneği. Yaklaşık 200 senedir süren bir gelenek. Başta derneğimiz olmak üzere emek verenlere ve katılanlara teşekkür ediyorum. Bugün burada 7-8 bin kişi var. Her sene daha da büyüyerek devam ediyor. Biz, Batıda yaşayanlar deve güreşlerine meraklıyız. Deve güreşi dostluklar kazandırıyor, insanları birbirine bağlıyor. Deve sahibi ve deve güreşi meraklılarına sesleniyorum. Hepsinin şöyle güzel bir özelliği var; hepsi milliyetçi kardeşlerimiz, bu vatanın bölünmemesi için mücadele eden kardeşlerimiz, vatansever kardeşlerimiz. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.
“AYVALIK’I HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ”
Millet İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok konuşmasında,  “31 Mart seçimlerinden sonra Ayvalık’ta Millet İttifakının adayı Rahmi Gençer ve Büyükşehir de Millet İttifakı adayı İsmail Ok olarak sizlerin huzuruna daha büyük hizmet ve projelerle geleceğiz. Ayvalık’ın sorunlarını biliyoruz. Balıkesir’in sorunlarını biliyoruz. Bu çağda sadece Türkiye’nin değil dünyanın göz bebeği olan Ayvalık gibi bir yere büyükşehir bugüne kadar hizmet etmeyi bırakın zulmetti. Haksızlık yaptı, hukuksuzluk yaptı. Rahi Başkan Ayvalık’ta bizde Büyükşehir de seçildiğimizde haksızlığı, hukuksuzluğu ortadan kaldırarak, bugüne kadar Ayvalık’ın gasp edilen hakkını hukukunu teslim edeceğiz. Bizler Millet ittifakının adayları olarak hizmete talibiz. Kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan Ayvalık’ı hak ettiği yere getireceğiz” dedi.
Emrah Deniz yönetiminde faaliyetlerine devam eden Altınova Deveciler Derneği tarafından düzenlenen Altınova Deve Güreşlerine Ayvalık ve Altınova’nın yanı sıra Edremit, Burhaniye, Çanakkale, Çan, Bayramiç, İzmir Torbalı ve Bodrum’dan 110 deve katıldığı öğrenildi.
 
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24