BÜYÜKŞEHİR, BALIKESİR TURİZMİNİ DÜNYAYA ANLATACAK

29 Ocak 2020
Balıkesir'in turizm potansiyelini harekete geçirmek, şehri 4 mevsim turizm deneyimini yaşayacak bir hale getirmek için çalışmalarına başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Doğu Akdeniz ve Avrasya’nın en büyük turizm fuarlarından biri olan EMITT 2020’ye katılarak 20 ilçesinin tanıtımını yapacak. 
 
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir'in turizm potansiyelini harekete geçirmek için çalışmalara başladı. Doğası, kıyıları ve termali ile turizmin başkenti olmaya aday olan Balıkesir'i,  4 mevsim turizm deneyimini yaşatacak bir hale getirme hedefiyle çalışan Büyükşehir Belediyesi, Doğu Akdeniz ve Avrasya’nın en büyük turizm fuarlarından biri olan EMITT 2020’ye katılarak 20 ilçesinin tanıtımını yapacak. 
YÖRESEL ZENGİNLİKLERİ TANITACAK
Her yıl 60 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan dünyanın en büyük 4 turizm fuarından bir olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT), Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kentin turizm potansiyelini dünyaya tanıtacak. 30 Ocak- 2 Şubat günleri arasında bu yıl 24’üncüsü düzenlenen EMITT, İstanbul TUYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde kamu ve özel sektörden diğer kurumların katılımıyla kentin; doğal, kültürel ve yöresel zenginlikleri tanıtılacak. 
DÜNYANIN EN BÜYÜK 4 TURİZM FUARINDAN BİRİ
Dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olan EMITT,  her yıl 60 binin üzerinde sektör profesyonelini ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen turisti ağırlıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yurt içinden ve yurt dışından katılacak turizm profesyonellerine ve ziyaretçilerine bölgeyi en iyi şekilde tanıtmak için 3 nolu holde B214 numaralı stantta ziyaretçilerini bekliyor olacak. 
94 ÜLKE KATILACAK
Latin Amerika’dan Uzak Doğu’ya 94 ülkenin katılacağı EMITT’te aynı zamanda; sorumlu ve sürdürülebilir turizme dönüşümün nasıl gerçekleşeceği ve yeni dönemde sektör profesyonellerini bekleyenler detaylarıyla konuşulacak. Kapsamlı bir konferans programıyla; turizm ekonomisi, önemli trendler ve önümüzdeki yıllara damga vuracak teknolojik inovasyonlar gündeme taşınacak. Fuarla eş zamanlı gerçekleşecek etkinlik programında; konferanslar, sunumlar, atölye çalışmaları yer alacak.
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24