AYVALIK’TA ÇÖPLÜĞÜN ALTIN ÇOCUKLARINA ANLAMLI DESTEK

09 Ocak 2023

Ayvalık ilçesinde, ev yemekleriyle tanınan catering firması sahibinin sokak hayvanlarına yönelik farkındalık oluşturabilmek için düzenlediği yemek hayrına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Sosyal Medya sayfalarında bir araya getirdikleri hayvanseverlerle, ilçedeki sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirdikleri faaliyetlerle tanınan Çöplüğün Altın Çocukları grubunun da destek verdiği etkinlikte, catering firmasının sahibi Mehmet Şimşek, ilçe merkezinde kurduğu stanttaki yemekleri kendi elleriyle vatandaşlara dağıttı.

Çöplüğün Altın Çocukları Grubunun yöneticileri Umut Şen ve Aylin Gençel’in yanı sıra; ilçenin sevilen simaları Nazife Karakuş, Canan Ağdaş Yalçın, Meltem Dağdelen gibi gönüllülerin de hazır bulunduğu etkinliğe katılan vatandaşlar da yedikleri yemeklere karşılık beraberinde getirdikleri mamaları yetkililere teslim etti.

Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan stantta gerçekleşen hayır yemeği dağıtımında uzun kuyrukların oluşması da dikkatlerden kaçmadı.

DEVA Partisi Ayvalık İlçe Teşkilatı yönetici ve üyelerinin de katılarak destek verdikleri etkinliğin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan catering firması sahibi Mehmet Şimşek, özellikle soğuk kış günlerinde sahipsiz sokak hayvanlarının yiyecek bulabilmekte oldukça zorlandığına dikkat çekerek, “Bu duruma dikkat çekebilmek amacıyla düzenlediğimiz etkinliğimizde istediğimiz sonucu aldığımıza inanıyorum. Herkesi sokak hayvanlarına yönelik biraz daha duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

 “SOKAK HAYVANLARINA ZULÜM EDENLER EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILSIN”

Çöplüğün Altın Çocukları Grubunun yöneticisi Umut Şen ise, sokak hayvanları konusunda farkındalık oluşturabilmek adına Mehmet Şimşek’in düzenlediği etkinlikte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Son zamanlarda ulusal medyada sık sık karşımıza çıkan sokak hayvanlarına yönelik yapılan zorbalık ve eziyetlere ilişkin haberler hepimizin malumudur. Bu zavallı hayvanlara zulüm edenlerin en ağır cezalarla yargılanması ise en büyük arzumuzdur. Bizler, Hayvan Hakları Kanunu çerçevesinde sokak hayvanlarının da yaşamaya haklarının olduğu gerçeğinin savunucuları olarak, hayvan dostlarımıza herkesin karınca kararınca destek vermesini talep ediyoruz. Sokaklarda aç ve susuz dolaşan bu hayvanların karınlarının doyurulması, onlara şefkatle yaklaşılması ve bu hayvanların sahiplenilmesine yönelik sürdürdüğümüz gönüllü çalışmalara tüm vatandaşlarımızın destek vermesi bizleri sonsuz mutlu edecektir” diye konuştu.

 

 

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Sakarya Mah. Atatürk Cad. Özaral Pasaji No:179/14 Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Serdar Göktekin
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Gülçin Akyel
Sayfa Editörü :  Yahya Altıntaş
Muhabir :  Birol Aslan
Muhabir :  Gökhan Kula
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24