KUYUYA DÜŞEN VE YAŞAM SAVAŞI VEREN KEDİYİ İTFAİYE KURTARDI

15 Ocak 2020
Ayvalık ilçesinde; vatandaşların ifadelerine göre bir hafta önce metruk bir evin içerisindeki kuyuya düşen kediyi itfaiye ekipleri hayata döndürdü.
Alınan bilgiye göre; Ayvalık’ın İsmetpaşa Mahallesi 2. Fethiye Caddesi üzerinde bulunan eski bir metruk binanın içinde bulunan su kuyusuna düşen sokak kedisi, bir hafta boyunca miyavlayarak yardım istedi.
Sanatsal gösterimler için kullanılan Ayvalık Taksiyarhis Kilisesi’nin hemen yanındaki metruk binadaki kuyunun içerisine düşerek günlerce aç ve susuz kalıp yardım bekleyen talihsiz hayvanın sesini şans eseri duyan metruk evin önünden geçen vatandaşlar, kedi sesinin evin alt katında bulunan üstü açık bir kuyudan geldiğini fark ettiler.
Hemen durumu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği’ne bildirmesiyle harekete geçen ekipler, metruk evin altındaki içinde su bulunmayan kuyuya bir ip merdiven ile inerek bitkin durumda kalan zavallı hayvanı kurtarmayı başardılar.
İtfaiye ekiplerinin özverili çalışmasının ardından kurtulan sokak kedisi kuyudan çıkar çıkmaz can havliyle kaçarak gözden kayboldu.
“TALİHSİZ HAYVANI KENDİ İMKÂNLARIMIZLA KUYUDAN ÇIKARMAYA ÇALIŞTIK. AMA BAŞARAMADIK”
Kedinin yardım bekleyen bitkin miyavlamalarını kullanılmayan, yıkılmaya yüz tutan metruk evin önünden geçerken duyduğunu söyleyen Murat Bal isimli vatandaş, “Günlerdir bu sokaktan geçerken miyavlama seslerini duyuyordum. Önce yavru bir kedi olabileceğini ve annesinden süt istediği için miyavladığını düşünüp, pek fazla önemsemedim. Ama bugün geçerken bu kedi sesinin evin hemen girişindeki kuyudan geldiğini fark ettim. Sabahtan beri hayvanı kendi imkânlarımızla kuyudan çıkarmaya çalıştık. Ama başaramadık.  Buradaki mahalle sakinleriyle birlikte itfaiyeye haber verdik. Sağolsunlar hemen gelip, kuyunun içine girerek zavallı hayvanı mutlak bir ölümden kurtardılar. Şu an çok mutluyum.” dedi.
KUYU AĞZINDAN AŞAĞIYA MAMA ATARAK AÇ KEDİYİ DOYURMAYA ÇALIŞTILAR
Talihsiz hayvanı kuyudan çıkarıp kurtaran itfaiye ekiplerine teşekkür eden mahalle sakinlerinden İsmail Ünsöz ise, “Biz bu miyavlamaları bir haftadan beri duyuyorduk. Ama durumun bu denli vahim olduğundan haberdar değildik. Bugün talihsiz hayvanın yaklaşık 5 metre derinliğindeki kuyuya düştüğünü ve çaresiz halde olduğunu fark edince hayvanı kuyudan çıkarabilmek için epey uğraştık. Ama bir türlü hayvanı oradan çıkaramadık. Bunu yaparken, kuyunun ağzından aşağıya mama ve su vermeye çalışarak kediyi hayatta tutmaya çalıştık. Şimdi ise itfaiye ekipleri gelip, büyük bir özveriyle yaklaşık 45 dakika süresince özverili bir kurtarma operasyonu yaparak, kediyi kuyudan çıkardı. Allah onlardan razı olsun” diye konuştu.
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24