AYVALIK’TA TEMİZLİK VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI ARTTIRILDI

19 Kasım 2020

Ayvalık;’ta; Koronavirüs salgınının ülkemizde etkili olmaya başladığı ilk andan bu yana somut adımlar atarak ilçe genelinde aralıksız dezenfeksiyon çalışmaları başlatan Ayvalık Belediyesi ekipleri, virüsün etkisini arttırdığı bu günlerde çalışmalarını daha da yoğun bir şekilde sürdürüyor.

 

Pandemi krizinin Sağlık Bakanlığı tarafından gündeme getirilmesinden önce tedbir kararları alan Ayvalık Belediyesi Mart ayından bu yana dezenfeksiyon işlemlerine hiç aralık vermeden devam ediyor. Bu kapsamda belediye bünyesindeki Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, her gün ilçe genelindeki cadde ve sokaklarla, kamuya açık alanları temizleyerek dezenfekte ediyor.

Koronavirüse yakalanan ve görevini kendisini izole ettiği evinden yürüten Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in talimatıyla sürdürülen çalışmalar son günlerde daha da fazla arttırıldı.

ÇALIŞMALAR 20 PERSONEL, 10 ARAÇLA 7/24 SÜRDÜRÜLÜYOR

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Şefi Mustafa Akkuzu, Belediye Başkanı Mesut Ergin’in talimatlarını harfiyen yerine getirdiklerini ve Mart ayından bu yana başlattıkları hummalı çalışmaların son günlerde artan Covid19 vakaları nedeniyle daha da sıklaştırıldığını kaydetti.

İlçenin dört tarafında ve 16 kırsal mahallede dezenfeksiyon çalışmalarının devam ettiğini aktaran Akkuzu, “20 personel, 10 araçla 7/24 sürdürdüğümüz bu çalışmalarımız kapsamında vatandaşlarımızın sıklıkla kullandığı cadde, sokak, çocuk parkları, otobüs durakları başta olmak üzere ilçemizin dört bir yanında gerçekleştiriliyor. İnsana ve hayvanlara zarar vermeyen ancak virüs öldürücü özelliklere sahip Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da onayladığı tonlarca su bazlı ilaçla sürdürdüğümüz çalışmalarla Ayvalık’ı Covid19 virüsüne karşı koruma kalkanı içine almaya çabalıyoruz” diye konuştu.

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24