BALIKESİR’DE DURUM VAHİM
Özel

23 Şubat 2021

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir’de gerekli tedbirlerin alınmasına karşın koronavirüsün etkisini sürdürdüğünü ve son günlerde vaka sayılarının artışa geçtiğine dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mart ayı başından itibaren kademeli normalleşmeye geçilebileceğini söylemişti. Yüksek riskli konumdaki Balıkesir’in bu koşullarda kademeli normalleşmeye geçme şansı yok gibi görünüyor.

DENETİMLER KESİLDİ

Balıkesir’de son haftalarda covid-19 pandemisiyle ilgili yapılması gereken denetimlerin yapılmadığı göze çarpıyor. Sokağa çıkma kısıtlaması saatlerinde emniyet güçlerinin ana arterlerde sürdürdüğü kontrollerin dışında pandemiyle mücadelede kamusal denetimlerin yapılmadığı gözleniyor. Valilik, belediyeler ve tüm kurumların katılımıyla yapılan işyeri ve kurumsal denetimler sıklaştırılması isteniyor. Bu arada sokakta maske ve mesafe denetimleri de yapılmıyor.

VALİLİKTEN UYARI

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, il genelinde artan vaka sayısına dikkat çektiği açıklamada, denetim ve uyarılara rağmen salgınla mücedelede hedeflenen noktada olmadığımızı kaydetti. Vali Şıldak şu uyarıyı yaptı: “Koronavirüs etkisini sürdürüyor. Son günlerde ilimizdeki vaka sayısı yüksek. Valiliğimizin koordinasyonu altında ilgili bütün kurumlarımızın etkili çalışmalarına, uyguladığımız kedbirlere, yaptığımız denetim ve uyarılara rağmen salgınla mücadelede hedeflediğimiz noktada değiliz. Tedbirlerin sona erip normal hayada daha erken dönebilmemiz için bütün vatandaşlarımızın sabır ve gayret göstermesi gerekiyor. Hastalık rehaveti kaldırmıyor. Tek çözüm herkesin kendi denetimini yapması. Sağlıklı günlere dönebilmek için lütfen tedbirlere eksiksiz şekilde uyalım. Maste ve mesafe kuralını her yerde uygulayalım.”

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24