TEDAVİSİ DEVAM EDEN 800 BAĞIMLI VATANDAŞTAN 54'Ü İŞ SAHİBİ OLDU

09 Ocak 2023

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın öncülüğünde yürütülen "Umuda Kapı Açıyorum, Hayata Tutunuyorum” projesi bağımlı bireylerin normal hayata uyumunda yeni bir kapı açıyor. Tedavisi devam eden 800 bağımlı vatandaştan 54'ü iş sahibi oldu.  

  Bağımlı bireylerin tedavi ve rehabilitasyon sürecinde sıkı takip edilmesiyle mücadelede örnek oluşturan  "Umuda Kapı Açıyorum, Hayata Tutunuyorum” projesinde gelinen son durum Vali Şıldak başkanlığında yapılan toplantı ile değerlendirildi. Bağımlı bireylerin uyuşturucuyu bırakmaları ve hayatlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmelerini amaçlayan projeye ilişkin Merkez, Edremit ve Bandırma Uyuşturucuyla Mücadele Birimleri, yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Projeye başvuran yaklaşık 800 kişiden tedavi ve rehabilitasyon süreci devam eden 19 kişinin iş sahibi olduğu, İşkur'un Toplum Yararına Programı dahilinde 4’ü halen devam eden toplam 54 kişinin iş hayatına adaptasyonlarının sağlandığı bildirildi.

  Toplantıda, meslek edindirme kurslarıyla kalıcı istihdamı güçlendirecek çalışmaların devam edeceği ifade edildi. Projenin bilinirliğinin artması için yapılan ziyaretler ve stant çalışmalarının sürece güç kazandırdığı vurgulandı. Bilgilendirme faaliyetlerine devam edilmesi, ayrıca danışanlar için düzenlenmesi planlanan kültürel ve sportif etkinlikler, geziler ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

  Projede görevli personele özverili çalışmaları dolayısıyla teşekkür eden Vali Şıldak, 2023 yılında da aynı özen ve heyecanla devam edecek projeyle hayatlarına yeni bir kapı açmasını bekleyen daha çok kişinin elinden tutulması gerektiğini söyledi. Etkileyici bir seviyeye ulaşan proje ile bağımlılıkla mücadelede açılan kapının umut dolu bir hayat sunduğunu ifade eden Vali Şıldak, başladığı günden bu yana her aşamasını yakından takip ettiği projede, tedavi ve rehabilitasyon sürecindeki bireylerle çeşitli programlarda bir araya gelerek, onlara cesaret vermeye devam edeceklerini belirtti.

                                        

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Sakarya Mah. Atatürk Cad. Özaral Pasaji No:179/14 Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Serdar Göktekin
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Gülçin Akyel
Sayfa Editörü :  Yahya Altıntaş
Muhabir :  Birol Aslan
Muhabir :  Gökhan Kula
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24