ADD AYVALIK ŞUBESİ’NİN YAPIMINA BAŞLANIYOR

04 Ocak 2019
Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Atatürkçü Düşünce Derneği Ayvalık temsilciliğine yeni bir hizmet binası kazandırıyor.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in kentteki sivil toplum örgütlerine destek veren çalışmalarını sürdürüyor. Mevcut dernek binasının olduğu arsaya yapılacak bina  80 metre taban alanlı, iki katlı ve toplam 160 metre yapılacak.  Başkan Rahmi Gençer dernek ilçe yönetimi ve üyelerinden Ayşe Ongül Koçoğlu, Deniz Duman ve İbrahim Gökçe ve belediye teknik ekibiyle inşaat öncesi incelemelerde bulundu.
 BAŞKAN GENÇER’’ AYVALIK MİMARİSİNE UYGUN’’
Ayvalık Belediyesi bünyesinde projesi çizilen bina şeklinin Atatürk’ün Selanik’teki Evi’ne benzediğini ifade eden Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Anıtlar Kurulu’ndan arsa için izin alındı. Bu uzun bir süreçti. Projede bina Selanik’teki Atatürk Evi’ne benzer, Ayvalık mimarisine uygun olarak hazırlandı. Dernek kendi faaliyetlerin yürüttüğü gibi diğer sivil toplum örgütlerinin ya da belediyenin yapacağı faaliyetleri için kullanılacak bir toplantı salonu olacak. Halkımıza da açık olacak.  Ahmet Üzgeç ve ADD Şubedeki arkadaşlar da ellerinden geleni yapacaklarını ve finans bulacaklarını söylüyorlar. Binayı yaklaşık olarak 4-5 ayda bitirmeyi planlıyoruz. Ayvalık’a çok güzel bir bina kazandırmış oluruz hem de çok önemli bir dernek olan ADD’nin binası bir binası olacak ve bizde ortak şekilde kullanacağız. Binanın maliyeti yaklaşık 200 bin lira olarak öngörüyoruz. Bu bina sadece Ayvalık Belediyesince değil binaya ADD’de çok ciddi katkı verecek. Ayvalık’ta belediyemizin çok kısıtlı yerleri var ve böyle yerleri yaratıyoruz. Burası da yarattığımız bir yer, arsa değildi, çabamızla bu statüye geldi” dedi.
 Bina 25 yıllığına ADD’ye tahsis edilmesi Ayvalık Belediyesi meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilmişti. Karar için belediyeye ve meclis üyelerine teşekkür eden Ahmet Üzgeç, “Bulunduğumuz yerde ne yaz ne de kışın sağlıklı bir çalışma içinde bulunamadık. Rahmi Başkanın da söylediği gibi kurumlar vergisi kanunun maddelerine göre sizlerin de katkısı ile bu binayı hep birlikte, el birliği ile yapılmasını bekliyorum” dedi.
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24