CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı: “BU, TAMAMEN SEHVEN YAPILMIŞ BİR HATADIR”
Özel

13 Mart 2019
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın açıklamaları sonrasında Edremit ilçesine gelen CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, “Bu gelişmeler esnasında kamuoyuna geçtiğimiz saatler içerisinde bu süreç yanlış aksettirilmiş. Sanki Hasan Arslan başkanımızın böyle bir ihraç talebi ile ilgili bir sürece tabi olduğu yönünde bir ifade kullanıldı. Bu, tamamen sehven yapılmış bir hatadır” dedi.   
  CHP’de yaşanan disiplin karmaşasının ardından Edremit’e gelen CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı ve CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Belediye Başkan adayı Selman Hasan Arslan ile ilçe binasında basın toplantısı düzenledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın "Balıkesir Edremit belediye başkan adayımız önemli bir hata yapmıştır. Dolayısıyla bu nedenle de kendisi kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir" açıklamasını değerlendiren İl Başkanı Serkan Sarı, “Sela okunması esnasında eski Akçay Belediye Başkanımız, partilimiz Cahit İnceoğlu’nun dile getirmiş olduğu bir ve hiçbirimizin tasvip etmediği, kabul etmediği bir ifade vardır. Bu ifade ile ilgi olarak bizler bunu kabul etmemiz, bir partili kimliği taşıyan bir arkadaşımızın böyle bir sözü söylemesini kabul etmemiz mümkün değildir. Bu sabah itibari ile yönetim kurulu toplantımızla, olağanüstü bir yönetim kurulu toplantısıyla Cahit İnceoğlu’nu tedbirli kesin ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk ettik” şeklinde konuştu. 
  CHP Edremit Belediye Başkan adayı Selman Hasan Arslan ile ilgili konuya değinen Sarı, “Bu gelişmeler esnasında kamuoyuna geçtiğimiz saatler içerisinde bu süreç yanlış aksettirilmiş. Sanki Hasan Arslan başkanımızın böyle bir ihraç talebi ile ilgili bir sürece tabi olduğu yönünde bir ifade kullanıldı. Tabii burada tamamen sehven yapılmış bir hatadır bu. Başkanımız her zamanki gibi duruşunda, söylemlerinden, yaptıklarından emin bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Bu gün asla kimsenin onu yıpratmasına bizler müsaade etmeyeceğiz. Bu süreç ile ilgili yaşanan hata açık ve nettir“ diye konuştu. 
  CHP Edremit Belediye Başkan adayı Selman Hasan Arslan ise, “Sehven de olsa sürpriz bir şeyle karşılaştık. Bütün kanallarda Edremit Belediye Başkan adayının ihraç istemi ile disipline sevk edildiği yazıldı. Ben buna zaten ihtimal vermedim. Böyle bir şeyin olması disiplinlik bir suç mümkün değil. Gördüğünüz gibi de orada bunu gerektirecek bir harekette bulunmadım. Söylemde de bulunmadım. Biz Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne, bir karışının bile verilmesine dair bir şeye müsaade etmeyiz. Eylem ve söylemlerde bulunmamız asla söz konusu değildir” dedi. 
  Öte yandan, sela okunması sırasında yaptığı yorumlarla büyük tepki çeken CHP'li eski Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu'nun disipline verilmesinin ardından partisinden istifa ettiği iddia edildi.  
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24