AYVALIK’TA MİLLET İTTİFAKI BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNDEN SERT AÇIKLAMA

19 Nisan 2019
Ayvalık’ta; Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’den Belediye Meclisi Üyesi seçilen Millet İttifakı üyeleri yaptıkları bir basın açıklamasıyla belediye bünyesindeki personele yönelik yapıldığını öne sürdükleri baskıcı uygulamalara son verilmesini istediler.
Cumhuriyet Halk Partisi Ayvalık İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşen basın açıklamasında; CHP ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı’nın yanı sıra dün mazbatalarını alan Millet İttifakı’nın Ayvalık Belediye Meclis Üyeleri ve partililer hazır bulundu.
CHP İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı’nın konuyla ilgili basın mensuplarını bilgilendirdiği kısa bir konuşmasının ardından, basın açıklamasını Ayvalık Belediye Meclis Üyesi Ahmet Erkal yaptı.
Ahmet Erkal yaptığı açıklamada, “31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde neticesinde Demokrat Parti Adayı Mesut Ergin Ayvalık Belediye Başkanı seçilmiştir. 11 Nisan 2019 tarihinde mazbatasını alarak göreve başlamıştır. Sayın Mesut Ergin’in göreve başlamasından sonra sistematik olarak CHP Üyesi ve CHP taraftarı belediyemizde çalışan her kademedeki arkadaşlarımızın görev yerleri değiştirilerek seçimlerdeki tercihlerinden dolayı cezalandırılmak istenmektedir” dedi.
Daha önce seçilen belediye başkanları tarafından işçi üzerinde baskı, rotasyon, görev yeri değiştirme söz konusu olmadığını kaydeden Erkal, “İşçi arkadaşlarımızın anayasal hakkı olan seçme ve seçilme hürriyetlerini hür ve bağımsız olarak kullandıkları için bir diyet ödetilmesine şiddetle karşıyız ve protesto ediyoruz. Arkadaşlarımıza uygulanan baskı ve itibarsızlaştırmanın ivedilikle sona erdirilmesini Millet İttifakı Belediye Meclis Üyeleri olarak talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24