AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey’den 28 Mayıs çağrısı “ERDOĞAN’IN GÜÇLÜ LİDERLİĞİNE HER ZAMANKİNDEN FAZLA İHTİYACIMIZ VAR”
Özel

23 May 2023

Türkiye’nin, 21 yıldır süren istikrar ve güçlü liderlikle birlikte hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlediğini belirten AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, “Çevremizi saran zorluklardan kurtulup Türkiye Yüzyıl’ına ulaşmak için güçlü, tecrübeli ve vizyoner bir liderin yol göstericiliği şarttır. Bu nedenle 28 Mayıs seçimi büyük önem taşımaktadır” dedi.

 

 

 AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çağrıda bulundu. Vekil Canbey, özellikle, 28 Mayıs'ta sandığa giderek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermelerini gönülden rica ettiğini söyledi.  ‘Milletimiz için, yarınlarımız için ve güçlü Türkiye için Recep Tayyip Erdoğan ile yolculuğumuza devam etmeliyiz’ diyen Vekil Canbey şu açıklamalarda bulundu:

“Ülkemiz bir ateş çemberinin içerisinde. Çevremize şöyle bir bakalım. Güneyimizde Libya iç karışıklık içerisinde. Altında binlerce metreküp petrol, doğalgaz ve hidrokarbon yatakları bulanan Mavi Vatanımıza göz dikmiş hainler, Libya’da bulunmamızdan, Kıbrıs’taki güçlü varlığımızdan rahatsız. Suriye’de yıllardır oluşturulmak istenen bir terör koridoru bulunmaktadır. Irak’ta hala bir istikrar söz konusu değil. Doğumuzda Ermenistan, Karabağ zaferimizden dolayı öfkeli, zayıf kalacağımız günü bekliyorlar. Kuzeyimizde, Rusya - Ukrayna savaşı hala devam ediyor, ne zaman biteceği belli değil, Batıda Yunanistan adalarını ABD silahlandırmaya devam ediyor. Böyle bir coğrafya içerisinde Türkiye’nin güçsüz kalma, zayıf kalma, geriye gitme, hatta yerinde durma gibi bir lüksü yoktur. Savunma sanayisi, ekonomisi, diplomasisi ve yeraltı zenginliklerini kazandırarak daha güçlü olmak zorundayız.

"GÜÇLÜ LİDERLİKLE GEÇMİŞTEN GELECEĞE: TÜRKİYE YÜZYILINA DOĞRU"

Çok şükür, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 21 yılda ülkemiz çağ atladı. 3 bin 600 dolar olan kişi başı milli gelir, 10 bin 600 dolara yükseldi.  İhracatımız 36 milyar dolardan 255 milyar dolara çıktı. %20 olan yerli ve milli savunma sanayi bugün %80 oranlarına yükseldi. Ülkemiz 21 yılda 3,5 trilyon dolar yatırıma kavuştu. Bölgesinde ve dünyada masada ve sahada sözü dinlenilen bir Türkiye inşa edildi.

Tüm bu başarılar kolay kazanılmadı. Gezi Kalkışması, 17-25 Aralık yargı darbe teşebbüsü, 15 Temmuz hain FETÖ Darbe girişimi, hendek siyaseti, ekonomik saldırılar, Kovid-19 salgınına rağmen bu başarılar elde edildi. Çünkü istikrar sayesinde, çünkü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliği sayesinde, çünkü vatanını ve milletini seven AK kadroların azmi sayesinde, Cumhur İttifakı’nın birlik ve beraberliği sayesinde gerçekleştirildi.

 

“TÜRKİYE YÜZYIL’ININ EŞİĞİNDE: GÜÇLÜ LİDERLİKLE HEDEFLERİMİZE ULAŞMAK”

Türkiye, 21 yıldır süren istikrar ve güçlü liderlikle birlikte hedeflerine doğru emin adımlarla ilerliyor. Çevremizi saran zorluklardan kurtulup Türkiye Yüzyıl’ına ulaşmak için güçlü, tecrübeli ve vizyoner bir liderin yol göstericiliği şarttır. Bu nedenle 28 Mayıs seçimi büyük önem taşımaktadır. Özellikle tüm hemşerilerimden, 28 Mayıs'ta sandığa giderek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermelerini gönülden rica ediyorum. Milletimiz için, yarınlarımız için ve güçlü Türkiye için Recep Tayyip Erdoğan ile yolculuğumuza devam etmeliyiz.

 

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN: TÜRKİYE'Yİ GELECEĞE TAŞIYAN GÜÇLÜ LİDER”

Yerli ve milli akıllı cihazımız TOGG'u başarıyla hayata geçirdi. 85 yıllık aradan sonra özlemle beklediğimiz Ayasofya Camii'ni tekrar ibadete açtı. İHA-SİHA, TCG Anadolu, Kızılelma, Bayraktar gibi dünya standartlarında savunma sanayi araçlarını ülkemize kazandırdı. PKK başta olmak üzere tüm terör örgütlerini ülkemizden silip yok etme noktasına getirdi. Bölünmüş yol ağları, hızlı tren hatları, şehir hastaneleri, köprüler, okullar ve üniversiteler gibi toplam 3,5 trilyon dolarlık yatırımlarla ülkemizi donattı. Uluslararası alanda güçlü ve sözü dinlenilen bir Türkiye'yi ortaya koydu. Karadeniz'de milli doğalgaz rezervlerini keşfederek enerji bağımsızlığımızı sağladı.Mavi Vatan'ı inşa ederek denizlerdeki güvenliğimizi güçlendirdi. Kıbrıs'ta kapalı Maraş'ı açarak adil bir adım attı. Libya, Suriye ve Karabağ gibi bölgelerde zaferler elde etti. Mazlum Filistin halkının yanında durarak güçlü bir ses oldu. BM kürsüsünden zalimlere Dünya 5'ten Büyüktür hakikatini haykırdı. Kısacası, bayrağımıza, vatanımıza ve milletimize sıkı sıkıya bağlı oldu.

 

“KILIÇDAROĞLU MİLLETİMİZLE SAMİMİ BİR İLİŞKİ KURAMADI”

"PYD'yi terör örgütü olarak görmüyoruz", "YPG bize neden saldırsın", "Karabağ'a 300 cihatçı gönderdiler", "Libya'da ne işimiz var" demesi, FETÖ’ye yönelik sürekli olumlu ve sıcak mesajlar vermesi, 252 şehit verdiğimiz 15 Temmuz hain darbe girişimi için "15 Temmuz tiyatrodur" gibi ifadeleriyle nasıl milliyetçi olduğunu açıkça ortadadır. Bu söylemler, onun samimi olmadığının açık bir göstergesidir.

Kılıçdaroğlu dün başörtüsü için “1 Metre Bez Parçası’’ dediğini unutmadık.Başörtüsü özgürlüğünü anayasa güvencesi altına alma çağrılarımıza destek vermeyen Kılıçdaroğlu değil miydi!, şimdi ne değişti?

Kılıçdaroğlu FETÖ'yle işbirliği yapmaktadır. O samimi değildir, fikirleri, davranışları ve söylemleri birbirinden kopuktur. Aziz milletimiz ise her şeyin farkındadır. Oy avcılığı yapmak için maskeler takan Kılıçdaroğlu'nun gerçek yüzünü görmektedir. 28 Mayıs'ta sandıkta gereken cevabı kendisine verecektir. Kemal Kılıçdaroğlu'nun içindeki gerçeği gizleyen samimiyetsizliğe son verecektir.

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Sakarya Mah. Atatürk Cad. Özaral Pasaji No:179/14 Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Serdar Göktekin
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Gülçin Akyel
Sayfa Editörü :  Yahya Altıntaş
Muhabir :  Birol Aslan
Muhabir :  Gökhan Kula
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24