"ŞOFÖR NEBAHAT" ALKIŞLANDI

29 Mart 2018

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Çiğdem Tunç Tiyatrosu tarafından sahneye konulan ‘Şoför Nebahat’ adlı oyun, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Burhaniyelilerle buluştu. Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde sahnelenen ve sanatseverler tarafından büyük ilgi gören oyun; Çiğdem Tunç, Murat Parasayar ve Abidin Yerebakan gibi ustaların aralarında yer aldığı oyuncu kadrosuyla büyük beğeni topladı. 

Yeşilçam'ın unutulmaz karakteri Şoför Nebahat’i tiyatro sahnesine taşıyan Çiğdem Tunç Tiyatrosu, aynı adı taşıyan oyunla Burhaniyeli izleyicilerle buluştu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Burhaniye Belediyesi’nin katkılarıyla ücretsiz sahnelenen oyun, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Burhaniye sahnesindeydi. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal oyunu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Körfez Bölgesi Koordinatör Daire Başkanı Fatih Aka, Başkan Yardımcıları Cemal Akkılınç ve Cemil Bahadır’la birlikte izledi. 
Gecenin sonunda bir konuşma yapan Çiğdem Tunç, gönüllerde kalabilmenin en büyük dilekleri olduğunu söyleyerek, Burhaniyelilere gösterdikleri ilgi için teşekkür etti. Tunç, 1988 yılında kaybettiğimiz ve ismini ilçedeki kültür merkezine veren Burhaniyeli usta oyuncu Reha Yurdakul’u şu sözlerle andı: “Bugün Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde olmaktan büyük onur duyuyorum. ‘Şabaniye’ adlı filmimde rahmetli Reha Yurdakul abimizle çalışmıştım. O nedenle bu salonda oynamak benim için çok anlamlı.” 
Oyunun ardından sahneye davet edilen Başkan Uysal, Çiğdem Tunç Tiyatrosu oyuncularına Burhaniye halkı adına teşekkür ederek, tiyatronun değerine vurgu yaptı. İlçede daha sık tiyatro oyunu görmeyi arzu ettiklerini dile getiren Uysal, “Daha çok tiyatro oyununu Burhaniyemizle buluşturmayı temenni ediyorum. Bu gece bu salonu dolduran sanatsever halkımıza da şükranlarımı iletiyorum. Oyun, bizi 1960’lı yıllara geri götürdü. Harika bir düzenleme olmuş” diye konuştu.Konuşmaların ardından, oyunculara Burhaniye Belediyesi tarafından hazırlanan hediye paketleri takdim edildi. Çiğdem Tunç Tiyatrosu da Koordinatör Daire Başkanı Fatih Aka’ya tiyatro adına bir plaket sundu. 

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24