AYVALIK’TA AMATÖR SPOR HAFTASI COŞKUSU
Özel

16 Ekim 2018
Ayvalık’ta; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen ’Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri düzenlenen gençlik yürüyüşü ile başladı.
Ayvalık Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik, Öğretmenevi önünden, ilçe merkezine kadar süren yürüyüşle başladı.
Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdür Vekili Ahmet Suakar’nın bizzat öncülük ettiği yürüyüş ve etkinlikte; Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Edremit Körfez Temsilcisi Cemal Erhanoğlu, ilçedeki spor kulüplerinin genç sporcuları ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.
Yaklaşık 200 sporcu ve katılımcıdan oluşan kortejin, Cumhuriyet Meydanı’na ulaşmasının ardından etkinlik; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın bir ağızdan seslendirilmesiyle devam etti.
Törende konuşan Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Edremit Körfezi Temsilcisi Cemal Erhanoğlu, federasyon olarak Körfez genelindeki ilçelerde spor müdürlükleri ve kulüplerle tam bir uyum içinde çalıştıklarını belirtti.
Bu yıl 6.sının düzenlenen Amatör Spor etkinlikleriyle amatör spor dallarına yönelik farkındalığı oluşturabilmeyi hedeflediklerini ifade eden Erhanoğlu, “Bu organizasyonla amacımız, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup, sporun birçok dalıyla buluşturabilmektir. Sporun toplumlardaki birleştirici gücünü hep birlikte görüyoruz. Bu kapsamda, Balıkesir genelinde de amatör spor çalışmaları her geçen gün daha da artan bir ivmeyle yükselmektedir. Balıkesir bir spor kentidir. 2 yıldan bu yana, Sayın valimiz Ersin Yazıcı’nın öncülüğünde hayata geçirilen Spor’da Yetenek 10’la Gelecek Projesi tüm hızıyla devam etmektedir. Bu projeye yetenekli sporcularımız da katılmaktadır. Ayvalık, amatör sporda Balıkesir’in incisidir. Ayvalık’ta toplam 25 amatör spor kulübü bulunmaktadır. Futbol, basketbol, voleybol, satranç, atletizm, judo, tekvando, plates, kick boks, step aerobik, yelken ve artistik jimnastik gibi branşlarda bu faaliyetlerimiz sürmektedir. Bu sayede Ayvalık, Balıkesir genelinde kötü alışkanlıklardan kaynaklanan suçlar kategorisinde en alt seviyededir.” dedi.
Etkinlikte konuşan Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdür Vekili Ahmet Suakar ise, her yıl geleneksel olarak Amatör Spor Kulüpler Federasyonu ile birlikte düzenledikleri Spor Haftası etkinliklerinin Ayvalık’ta 8- 15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştiğini hatırlattı.
 
“SPOR İLE BİR ÇOK ZORLUĞUN ÜSTESİNDEN GELEBİLİRİZ”
Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde, gençlerin ve her yaştaki insanların spora kazandırılması ile özellikle çocukların spora başlamasını sağlamanın en önemli hedefleri olduğunu kaydeden Ahmet Suakar, “Ayrıca gençlerimizin de zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak en güzel araç olan sporun, bu hafta etkinlileri süresince sevdirilmesi planlanmıştır. Sporun birleştirici gücü hepimiz tarafından malumdur. İlçemizde de spor ile birçok zorluğun üstesinden gelebilir, geleceğimiz olan çocuklarımızın hayatlarını, zararlı alışkanlıklardan arındırılmasını sağlayabiliriz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından etkinlik, spor gösterimleriyle sona erdi.
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24