AYVALIK 19 MAYIS SATRANÇ TURNUVASI SONUÇLANDI

14 May 2019
Ayvalık Satranç Spor Kulübü, TSF Ayvalık İlçe Temsilciliği’nin organize ettiği Ayvalık 19 Mayıs Satranç Turnuvası, 11-12 Mayıs 2019 tarihlerinde, İsmet İnönü Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Turnuva sonunda dereceye giren sporculara Ayvalık Satranç Spor Kulübü tarafından madalya verildi. 
Açılış hamlesini Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in yaptığı turnuvada, Ayvalık, Burhaniye, Edremit ve Balıkesir merkezden gelen toplam 105 lisanslı sporcu yarıştı.  Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler olmak üzere dört kategoride, İsviçre sisteminde 6 tur olarak oynan turnuvanın Başhakemliğini Sami Akyüz yaptı. Turnuva Hakem Heyeti; İl hakemleri Erol Ferhatoğlu, Hüseyin Alkan, Nahil Filiz ve Ahmet Aksal’dan oluştu.
Turnuva sonunda düzenlenen ödül töreninde,  dereceye giren sporculara, madalya, İstanbul’dan gelen Ayvalık Satranç Spor Kulübü’nün kurucusu Ahmet Hamdi Dinler’in kızı S.Zeynep Verdil, İl Hakemleri Sami Akyüz, Erol Ferhatoğlu ve Hüseyin Alkan tarafından verildi.
Turnuvada; Minikler Kategorisinde birinciliği Doruk Oğuz kazanırken, ikinciliği Ege Çağan Duman, üçüncülüğü Doruk Çakır, dördüncülüğü Görkem Yağız Yıldız, beşinciliği de Umut Yağcıoğlu elde etti. Bu kategorinin en iyi kadın sporculuğuna ise Rüya Ünlü layık görüldü.
Turnuvanın Küçükler kategorisinde birinciliği Alda Akdeniz Alkan, ikinciliği Derya Defne Susin, üçüncülüğü Oğuz Kaan Mete, dördüncülüğü Yusuf Selim Yılmaz, beşinciliği de Barış Erbaş elde etti. Bu kategorinin en iyi kadın sporcusu ise Derya Defne Susin layık görüldü.
Turnuvanın Yıldızlar kategorisinde; birinciliği Bartu Çakmak kazanırken, ikinciliği Can Küçük, üçüncülüğü İlteriş  Kağan Perinçekli, dördüncülüğü Ahmet Halil Çakıcı ve beşinciliği de Kaan Durgut elde etti. 
Ayvalık 19 Mayıs Satranç Turnuvası’nın Gençler kategorisinde ise; birinciliği Orkun Efe Alumert, ikinciliği İzzet İdiz, üçüncülüğü Ali Aydın Yavuz, dördüncülüğü de Tuğrul Cansel kazandı.
Ödül töreninde konuşan Ayvalık Satranç Spor Kulübü Başkanı Nahil Filiz, turnuvaya katılan ve yarışan sporcuları tebrik ederek sporcuların yetişmesi için emek veren velilere teşekkür etti. 
Anneler Günü’nü de kutlamayı ihmal etmeyen Nahil Filiz, turnuvanın başarılı bir şekilde sonlandığını belirterek, sporcuları daha sonraki turnuvalarda görmekten mutlu olacaklarını da sözlerine ekledi.
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24