AYVALIKLI ANTRENÖRE TAEKWONDO'DA MİLLİ GÖREV

02 Ekim 2019
Ayvalık’ta  taekwondo sporunu sevdiren ve bugüne kadar yüzlerce genç sporcu yetiştiren Volkan Sersan’a, Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından İspanya'da düzenlenecek olan Gençler Avrupa Taekwondo Şampiyonasında Milli Takım Antrenörü olarak görevi verildi. 
Ayvalık’ta, 14 yıldır çocuklara ve gençlere taekwondo sporunu sevdiren hem uluslararası hem de ulusal şampiyonalarda kazandıkları 87 takım kupası ve Yüzlerce madalyanın yanı sıra Türkiye Şampiyonları ve Avrupa derecelerine sahip birçok sporcuyu bünyesinde barındıran Ayvalık Spor Kulübü’nün de başkanlığını yapan Volkan Sersan’a verilen bu görev, ilçenin spor tarihine geçti. 
Milli takımın İspanya kafilesine katılmadan önce  soruları yanıtlayan başarılı antrenör Volkan Sersan, Türkiye’nin Dünya'da Taekwondo da söz sahibi ülkeler arasında olduğunu belirterek, “Ülkemizde de 500 binden fazla lisanslı sporcu ve aktif 30 bin civarı müsabık sporcu sayısı ile ülkemizin lokomotif branşıyız. Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonalarında almış olduğumuz madalya sayısına hiçbir branşın ulaşamadığını belirterek başarı grafiği her geçen sene yükseliyor. Önümüzdeki Olimpiyat Oyunlarında hedefimiz en az 4 madalya. Sporcularımız formlarının zirvesinde İnşallah ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek Bayrağımızı göndere çektirecekler” dedi.
Türkiye Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu’nun talebi ve Federasyon Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin'in onayıyla Milli Takım Antrenörü olarak görev yapacak olan Volkan Sersan, “Kafilemizde çok başarılı sporcularımız var. Bu şampiyonada 22 Erkek 12 Bayan toplam 34 sporcumuz mücadele edecek. Sporcularımıza güveniyoruz. Bugün yola çıkacak olan kafilemiz 7 Ekim'de Türkiye'ye dönüş yapacaktır” diye konuştu.
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24