AYVALIK’TA YELKEN LİGİ ILCA İLK ETAP YARIŞLARI BAŞLADI
Özel

29 Kasım 2022

Ayvalık’ta; Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2022 yılı Yelken Ligi ILCA 1. Ayak Yarışları başladı.

 Ayvalık Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde, Balıkesir İl Spor Müdürlüğü koordinatörlüğünde,  Ayvalık Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşmeye başlayan aralarında Fenerbahçe ve Bulgaristan’ın da olduğu Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren 51 kulüpten 188 sporcu aynı zamanda milli takıma girebilmek için ter döküyor.

6 gün sürecek yarışları izleyen Türkiye Yelken Federasyonu Mali ve İdari İşler Yöneticisi Kemal Almuslu, bu tür yarışların uzun süredir Ayvalık’ta yapılamadığını hatırlatarak,  “Yaklaşık 20 yıl sonra bugün ilk kez bu start verildi.  Bu yüzden de biz de çok heyecanlıyız. Bu organizasyon kolay olmadı. Arkada ciddi bir ekip var. Bu organizasyona katkı veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışmaları izleyenlerin arasında bulunan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Türkiye’nin en iyi yelkencilerini yetiştiren Ayvalık’ta belli bir süredir yelken sporunun pasif hale geldiğini fakat kendisinin, Ayvalık Belediyesi’nin, kulüp yönetiminin ve en önemlisi üyelerin ortak destekleriyle geliştirilmeye ve hak ettiği noktaya tekrar getirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Sporcuların, antrenörlerin, ekiplerin ve yarışı izlemeye gelen sporcu ailelerinin konaklamalarının kış turizmine de katkı yapacağını vurgulan Başkan Ergin, “Ümidimiz ve hedefimiz odur ki Ayvalık’ta bu sporu daha da hareketli hale getirmek ve ilerleyen süreçte uluslararası alanda su sporlarını ilçemizde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. O konuda iddialıyız diye düşünüyorum” dedi.

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ise Türkiye Yelken Federasyonu bünyesinde Yelken Ligi ILCA 1. Ayak Yarışları’nın Ayvalık’ta organize edilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Ciddi bir katılım var. 51 kulüpten 188 sporcu yarışlarda ter döküyor. Biz inşallah burada daha fazla yarışların yapılmasını istiyoruz. Çünkü Ayvalık bu alanda çok özel bir yer” diye konuştu.

 

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Sakarya Mah. Atatürk Cad. Özaral Pasaji No:179/14 Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Serdar Göktekin
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Gülçin Akyel
Sayfa Editörü :  Yahya Altıntaş
Muhabir :  Birol Aslan
Muhabir :  Gökhan Kula
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24