ALTINOVA ÇOK PROGRAMLI LİSESİNDE GECE GÜNDÜZ EĞİTİM VAR

18 Şubat 2016

Altınova Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde açılan kurslar genç yaşlı demeden herkes başvurabiliyor.

Altınova Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde Mesleki Açık Lise Çocuk gelişimi bölümü, okuma yazma, hasta yaşlı ve refakatçı bakımı, bilgisayarlı muhasebe, çocuk oyunları ve etkinlikleri, destekleme ve yetiştirme kursu devam ederken Kaloriferci ateşci kursu ve hasta kabul kursu haftaya açılacak.

Açılan kurslar hakkında bilgi veren Altınova Çok Programlı Anadolu Lisesi okul müdürü Kadir Altınok yaptığı açıklamada "Uygulamalı Anasınıfımızı bu sene açtık. Yoğun talebimiz olmasına rağmen öğretmen ve sınıf ihtiyacımızı gideremediğimizden dolayı tek sınıf açabildik. Çocuk oyunları ve etkinlikleri kursumuz devam etmekte . Haziran ayına kadar devam edecek. Burada çocuklarımıza hem çocuk etkinlikleri hem de çocuk oyunları adı altında faaliyetler yürütülmekte. Bir usta öğretici aynı zamanda da anasınıfı öğretmenimiz bu faaliyetleri yürütmektedir. Bütün kurslarımız kendi bünyemizde açılmıştır.Şuanda Mesleki açık lise çocuk gelişimi bölümü yüz yüze kursumuzda 14 kişi, Hasta, yaşlı bakım ve refakatçı kursunda 19, okuma ve yazma kursunda 1 kişi, bilgisayarlı muhasebe kursunda 15, çocuk oyunları ve etkinliklerinde 19 kursiyerimiz var. Toplam 100'e yakın kursiyerimiz mevcut ileriki zamanlarda yeni kurslarımız açıldıkça daha da artmasını bekliyoruz" dedi.

Yeni açılacak kurslarında olduğundan bahseden Altınok "Kaloriferci ateşci kursu haftaya açılacak. Kursiyerlerimiz müraacatlarını yaptı. Bütün planlamalarımızı yaptık. Önümüzdeki pazartesinden itibarende bu kursumuz başlayacak. Bu kurs tahminen 3-4 hafta sürecek bir kurs. Burada da Altınova'da kalorifer yakan ama belgesi olmayan kişilere hem kalorifer yakılmasını hem ateşlemesini hem de bakımını öğretmiş olacağız. Bu da Altınova'da yaşayan vatandaşlarımıza büyük bir hizmet olacak. Bunun yanı sıra Hasta kabul kursumuz var.Onunda bütün planlamalarını yaptık. Bu kursumuzda da kursiyerlerimiz tamam. Bu kursumuzda tahminen 1 hafta içerisinde başlayacak. Bu kursumuza da yoğun talep var. Bilgisayarlı Muhasebe kursumuzda var. Burada hem kendi öğrencilerimize hem de kursiyerlerimize ders veriliyor. Çünkü bizim muhasebe bölümümüz var. Burada kendi öğrencilerimize Cumartesi- Pazar günleri kurs vermekteyiz. Çocukların kendi mesleki alanlarında daha da ilerlemeleri bilgi edinmeleri bilgisayarı daha güzel kullanmalarına özenle çaba sarfetmekteyiz. Okuma yazma kursumuzda mevcut şuanda 1 kursiyerimizle bu kursumuzda aktif durumda. Böylece bölgemizde okuma yazma bilmeyen hiç kimsenin kalmasını istemiyoruz. Gençlerimize daha da özen gösteriyoruz. Başarılı olan kursiyerlerimize kurs bitiminde sertifika verilecek." diye kaydetti.

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Sakarya Mah. Atatürk Cad. Özaral Pasaji No:179/14 Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Serdar Göktekin
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Gülçin Akyel
Sayfa Editörü :  Yahya Altıntaş
Muhabir :  Birol Aslan
Muhabir :  Gökhan Kula
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24