BURHANİYE EMİTT’TE FARK YARATTI

15 Şubat 2022

Burhaniye'nin turizm potansiyelinin tanıtılması, kentin turizmini artırmak ve tanıtımına katkı sunmak için EMITT Fuarına katılan Burhaniye Belediyesi, fuarda “Farkındalık Ödülü” alarak farkını ortaya koydu.

 

Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise 5. büyük turizm fuarı EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 9–12 Şubat 2022 tarihlerinde dünya turizm destinasyonlarını 25’inci kez İstanbul’da bir araya getirdi.

Türkiye haricinde toplam 14 yabancı ülkenin katıldığı fuarda Burhaniye’nin turizm potansiyeli de açılan stantla dünyaya tanıtıldı. Burhaniye adına Burhaniye Belediyesi, Burhaniye Ticaret Odası, BUBYO Okulu ve Burhaniye Turizm Tanıtma Derneği’nin yanı sıra stantta, Blue Port ve Tezmadra Otelleri de yer aldı. Fuara Burhaniye’den Belediye Meclis üyelerinin yanı sıra, Burhaniye Belediyesi Birim Müdürleri de iştirak etti.

Fuar boyunca büyük ilgiyle dolup taşan stantta katılımcılara Burhaniye Belediyesi tarafından ücretsiz olarak Zeytinyağı, sabun ve zeytin çiçeği kolonyası dağıtılırken, Burhaniye topraklarında yetişen zeytinlerden çıkarılan ve Belediye tarafından imal edilen Zeytinyağının da tadımı gerçekleştirildi.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ilçenin tanıtımı için açılan stantta Siyaset, iş ve sanat dünyasından birçok ismi ağırlarken, misafirlerle tek tek ilgilendi. Fuara gelen ziyaretçiler tarafından ilginin yoğun olduğu Burhaniye standı, EMİTT Organizatörleri tarafından ödüle de layık görüldü. 4 gün boyunca destinasyon çalışmaları yapılan stantta Burhaniye Belediyesi “Farkındalık Ödülü’yle Burhaniye’ye döndü.

Burhaniye Belediye Başkanı tarafından alınan ödül sonrası Başkan Deveciler, Burhaniye’nin gelişen ve değişen bir ilçe olduğunu, bunun için özellikle turizm alanında çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini belirtti. Deveciler “Burhaniye ilçesini dünyada tanınır bir marka haline getireceğiz” dedi.

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Sakarya Mah. Atatürk Cad. Özaral Pasaji No:179/14 Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Serdar Göktekin
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Gülçin Akyel
Sayfa Editörü :  Yahya Altıntaş
Muhabir :  Birol Aslan
Muhabir :  Gökhan Kula
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24